İçeriğe geç

Seviye Sensörü

Seviye ölçümü seviye sensörü ve loadcell sistemleri ile sağlanmaktadır.

Seviye sensörü, öğütülmek üzere vals makinesine giriş haznesinden akışı sağlanan tahılın kapasite ve akış şemasına uygun miktarda verilmesini ölçer. Sıralı kapasitif sensörlerden oluşur ve akışla verilen tahıl seviyesini kontrol altında tutmak için kullanılır. Algılama yüzeyinin yarısının hassasiyeti %50 oranında azaltılmış olup, bu sayede yüzeyin üzerinde oluşabilecek toz birikimlerinin algılanma oranı düşürülmüştür. Toz ve granül malzemeler için tasarlanmıştır.

Loadcell sistemi ise daha yeni bir teknoloji olup üzerine toz yapışma problemi bulunmamaktadır. Bu sayede daha verimli bir ölçüm sağlanmaktadır.

Vals Grubu

Valsli değirmenler, buğday, irmik, mısır, arpa, yulaf, çavdar gibi tahılların valsler yardımı ile öğütülmesi için kullanılan ileri teknik donanıma sahip makinelerdir. Pnömatik sistemler ve otomasyon sistemi ile desteklenmektedir. Valsli değirmenler ürün çeşidi ve kapasitesine göre farklılık göstermekte ve birçok elektronik, mekanik ve pnömatik parçadan oluşmaktadır. Valsli değirmenlerin tüm yedek parça ve ekipmanlarını Depart’tan temin edebilirsiniz.

İletişim

Bizimle iletişime geçmek için formu doldurabilirsiniz.