İçeriğe geç

Elevatör Kovası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dikey taşıma gerektiren üretim sistemlerinin olmazsa olmazı kovalı elevatörlerdir. Tüm dünyada birçok sektörde kullanılan kovalı elevatör sistemleri dikey ya da eğimli alanlarda yapılacak taşımalar için en pratik ve uygun transfer yöntemidir. Transfer edilmesi gereken ürünleri dikey ya da eğimli alanlarda taşıma konusunda en uygun transfer ekipmanı olan kovalı elevatörler en kısa sürede ve dar alanlarda taşıma sağlar. Elevatörlerin özelliklerine göre kaldırma kapasiteleri ve ulaştıkları yükseklikler değişebilmektedir. Kovalı elevatörlerin çalışma prensibi, daimi dönüş halinde olan zincir veya kayışlara bağlı kovalar ürünleri alır, taşınması gereken noktaya götürerek boşalttıktan sonra tekrar ürün almak üzere ilk noktaya döner.

Elevatör kovaları kaliteli bir üretim için aşınma durumlarında mutlaka değiştirilmelidir. Kovalı elevatörlerin en kritik parçası olan elevatör kovaları, ürünün bölümler arası taşınmasını, aktarılmasını sağlayan parçadır dolayısıyla taşıma esnasında hasarsız olmaları önem teşkil etmektedir. Depart, ürün yapısı ve çeşidine göre farklılık gösteren tüm gerekli yedek parçaları temin etmektedir.

Geniş bir hız aralığında etkili bir şekilde çalışma sağlayan Depart elevatör kovaları;

• Çelik ve paslanmaz çelik elevatör kovaları (preslenmiş / dikişsiz)
• Plastik elevatör kovaları (naylon, HDP veya poliüretan) olarak üretilir.

Depart elevatör kovalarını diğer üretimlerden ayıran temel özellikler;

• Kırılmaya karşı dayanıklı & esnek
• Değişken hava koşullarına uygun
• Aşınmaya karşı dirençli

Elevatör kovaları, elevatör kayışları, konveyör kayışları, paletli zincir ve paletler, helezonlar gibi ihtiyaç duyulabilecek tüm yedek parçalar Depart’tan ihtiyaç duyulan ölçü ve çeşide göre tedarik edilebilmektedir.

Diğer Blog Yazıları