İçeriğe geç

Satake’nin Yeni Optik Ayrıştırıcısı: NIRAMI

1896’da kurulan ve bugün tahıl işleme sistemlerinde dünya lideri olan Satake, üstün teknolojiyle donatılmış yeni NIRAMI serisini piyasaya sürdü. Pirinç, buğday ve diğer tahılların işlenmesinde kullanılan geniş bir tek makine, entegre sistem ve toplam mühendislik çözümü yelpazesi sunan Satake’nin yeni ürünü NIRAMI, yüksek kapasitesi, hassas kameraları ve 4 mm’lik ejektör alanı ile kullanımı kolay ve gelişmiş bir seçenek sunuyor.

Satake’nin klasik Japon tiyatrosu Kabuki’den aldığı ilhamı yüksek teknolojiyle birleştirerek geliştirdiği NIRAMI’nin adı, ‘derinlemesine bakmak’ anlamına geliyor. Yüksek çözünürlüklü 2K kameraların sağladığı avantajların ve 12 inçlik dokunmatik ekranının yanı sıra, piyasadaki en kullanıcı dostu yazılımı kullanıyor olması da NIRAMI’nin cazip özellikleri arasında yer alıyor. Temiz ve kusurlu ürüne göre hassasiyet ayarına ek olarak, 6 farklı reddedilmiş ürün kaydetme ve IR teknolojisi sayesinde ayrıntılı ayrıştırma olanağı da sunuyor.

Patenti Satake’de bulunan 3D renk haritalama sistemi, sinyalleri analiz etmeyi ve en ufak kusurları bile gidermeyi sağlıyor. Bu sistem sayesinde, hassasiyet çizgilerini ayarlamak için nihai kontrast noktası bulunana kadar, çeşitli açılardan ürün incelemesi yapılabiliyor. Tam renkli RGB kamerası ile 16 milyon renge kadar sınıflandırma yapabilen NIRAMI, LED aydınlatma sistemi sayesinde 20.000 saati aşan bir kullanım ömrü sunuyor.

Saniyede 200 üfleme yapabilen gelişmiş Japon ejektörler ile donatılmış olan NIRAMI’nin 4 mm’lik bir ejektör alanı bulunuyor. Bu sayede, reddedilen ürünün içindeki temiz ürün oranı kayda değer ölçüde azalıyor. Daha büyük ürünleri ve kusurları üflemesi gerektiğini algılayabilen işlemci, iki ejektörü eş zamanlı olarak kullanarak kusurlu ürünleri ayrıştırabiliyor.

Şekil tanıma özelliği sayesinde diğer renk ayrıştırıcılardan daha iyi bir ayrıştırma performansı sağlayan NIRAMI, 336 mm’lik kanallarla donatıldığı ve böylelikle 2352 mm’lik bir ayırma genişliği sunduğu için piyasadaki en yüksek kapasiteli makineler arasında yer alıyor.

Nirami optik ayrıştırıcı hakkında detaylı bilgi almak için ilgili adresi ziyaret edebilirsiniz.

Bütün bu özelliklere ek olarak, her ekran silme işlemiyle birlikte kendini otomatik olarak kalibre eden NIRAMI, kalibrasyon için makineyi durdurma ve yeniden başlatma gerekliliğini ortadan kaldırarak zaman tasarrufu sağlıyor ve potansiyel arızaları önlüyor.

NIRAMI, hepsi ekstra geniş kanallarla ve esnek konfigürasyonlarla donatılmış olan çeşitli ebat seçenekleri ile sunuluyor. NIRAMI’nin sağladığı geniş kullanım alanı ve işleme kapasitesi yelpazesi, yüksek performans, kârlılık ve yatırım getirisi sağlıyor. İsabetlilik oranı yüksek olan üstün ayrıştırma performansı sayesinde, temiz ve güvenli bir son ürün elde ediliyor.

NIRAMI’nin özenle tasarlanmış açık kasası, temizlik ve bakım işlemlerinde büyük kolaylık sağlarken geniş LED göstergesi makine durumunun hızlı ve rahat bir şekilde görülebilmesini mümkün kılıyor. Güvenli bir internet bağlantısı üzerinden uzaktan erişim seçeneği ise performans izleme ve sorun tespiti desteği gibi önemli avantajlar sağlıyor.

Müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyen Satake’nin son optik ayrıştırıcısı NIRAMI, değirmencilik sektörüne mükemmellik, tutarlı ve güvenilir ürün kalitesi, minimum zaman ve ürün kaybının yanı sıra hızlı yatırım getirisi olanağı da sunan özel bir ürün olarak öne çıkıyor.

60 yılı aşkın tecrübesi ve uzman ekibi ile tahıl öğütme ve işleme sistemleri teknolojisinde dünyanın önde gelen şirketlerinden Alapala Grubu’nun iştiraki Depart, Türkiye’de pirinç işleme teknolojisinin küresel lideri Satake markasının distribütörlüğünü yürütmektedir.